Atrakcje Latem

 

Stadnina koni w Zębie z możliwością jazdy konnej :

 

Polecamy dla wielbicieli jazdy konnej a także dla osób, które  chcą spróbować czegoś nowego.

 

Wycieczki piesze i rowerowe:

 

Trasy rowerowe w naszej okolicy:

  • Trasa rowerowa Kościelisko - Dolina Chochołowska.
  • Trasa rowerowa Zakopane - Witów – Dzianisz.
  • Trasa rowerowa Biały Dunajec - Bukowina Tatrzańska.
  • Trasa rowerowa Biały Dunajec - Stołowe.
  • Trasa rowerowa Białka - Droga Królewska - Czarna Góra.
  • Trasa rowerowa Małe Ciche - Tarasówka

Trasa rowerowa Bukowina Tatrzańska - Czarna Góra - Leśnica.

Wycieczki piesze:


Przez wioskę Ząb oraz w jej pobliżu przechodzą znakowane szlaki turystyczne

  • Zielony - prowadzący z Zębu, przez Czerwienne, Maruszynę, Szaflary i Gronków do położonego już na Spiszu Dursztyna.
  • Czerwony - przechodzi nieco na południe od wioski Ząb, przez Gubałówkę i Furmanową. Idąc nim w kierunku Gubałówki można dojść docelowo do Chochołowa. Podążając natomiast w kierunku przeciwnym można wędrować przez Podhale i Spisz aż do Pienin.
  • Niebieski - przecina drogę pomiędzy Zębem i Gubałówką, rozpoczyna się na położonym na wschód od Zębu wzgórzu Brylówka (861 m) i wiedzie przez Zakopane do Kuźnic, na Halę Gąsienicową i dalej do Czarnego Stawu Gąsienicowego.

Wycieczki rowerowe.
Rowerem podróżować można po Zębie i okolicznych miejscowościach, a do tego wzdłuż niektórych znakowanych szlaków pieszych. Godne odwiedzenia na rowerze są miejsca nieco dalej oddalone od Zębu: Bachledówka, Nowe Bystre, Ratułów i Czerwienne, Maruszyna (świetne zjazdy i nie gorsze podjazdy!!!). Prosimy zapoznać się z naszymi propozycjami wycieczek rowerowych:

  • Trasa rowerowa- Ząb –  Bachledówka  - Gubalówka. Długość trasy ok.35 km, czas przejazdu 4 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna. Ze wsi Ząb jedziemy na południe na Furmanową i Gubałówkę. Z Gubałówki przez przysiółek Słodyczki zjeżdżamy do wsi Nowe Bystre i dalej wąską drogą asfaltową na Bachledówkę, Czerwienne i z powrotem do miejsca startu. Podczas pokonywania tej trasy towarzyszą nam piękne widoki na panoramę Tatr i Podhale. Widzimy Pilsko, Babią Górę, Gorce z Turbaczem i całą grań Tatr.

Trasa downhill'owa na Harendzie. Harenda stała się ciekawym punktem dla rowerzystów. Każdy fan dwóch kółek może wybrać się na wycieczkę po trasach spacerowych. Na tych, którzy lubią adrenalinę czeka trasa downhill'owa. Na Harendzie znajduje się też wypożyczalnia rowerów.

 

Termy  i baseny

Termy chochołowskieChocholów 400, 34-513 Chochołów

 

Chochołowskie Termy są największym kompleksem termalnym na Podhalu. Przestrzeń, którą dysponujemy, pozwala na wypoczynek w komfortowych warunkach, niezależnie od liczby osób w obiekcie. Mnogość atrakcji, duże baseny zewnętrzne, przylegające do nich połacie plaż trawiastych oraz szum pobliskiej rzeki Dunajec. Dodajmy do tego jeszcze atrakcje dla dzieci i rysuje się przed nami perspektywa nie lada zabawy. Wodę w naszych basenach wydobywamy z głębokości prawie 3600 m. Skały, które są nią nasączone, oddają mnóstwo dobroczynnych mikroskładników takich jak Siarka (S), Wapń (Ca), Magnez (Mg) czy Sód (Na)

 Gorący Potok : Osiedle nowe 45,34-424 Szaflary

 

Termy Gorący Potok to najnowszy obiekt tego typu na Podhalu, oddany do użytku wiosną 2015 roku. Na gości czeka kilkanaście basenów z siarkową wodą termalną o temperaturze 32°C-39°C, która według zapewnień term, posiada niezwykłe właściwości zdrowotne. To co wyróżnia Gorący Potok od innych obiektów tego typu to niepowtarzalne połączenie drewna oraz kamienia, które wykorzystane zostało w wystroju całego kompleksu. 
Termy posiadają wydzieloną strefę dla najmłodszych z basenem o głębokości 50cm. W centrum basenu znajduje się 12 metrowa piłka, która jednocześnie jest zjeżdżalnią. 
Wszystkie tutejsze baseny znajdują się na zewnątrz.

 

Termy Szaflary :Osiedle Nowe 20, 34-424 Szaflary

 

Kompleks basenów termalnych Termy Szaflary (Termy Podhalańskie) to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Podhala. Położone na granicy Białego Dunajca i Szaflar, doskonale widoczne z Zakopianki przyciągają, widocznym z daleka kłębami pary jak się z nich wydobywa. Same baseny dzięki rosnącej popularności tej formy wypoczynku w Polsce, dla wielu grup zorganizowanych stają się doskonałym uzupełnieniem dla szkoleń i wyjazdów integracyjnych, ciesząc się również dużą popularnością wśród turystów indywidualnych.